لوگو پرکینز
لوگو مسی فرگوسن
تراکتور مسی فرگوسن 285
مشخصات کلی
مسی فرگوسن برند تولید کننده
200 سری مدل
MF285مدل

تراکتور مسی فرگوسن 285:

تراکتور 285 از قدیمی ترین تراکتور های کمپانی "مسی فرگوسن" انگلستان می باشد. طراحی موتور این تراکتور توسط کمپانی بسیار معروف "پرکینز" انگلستان صورت گرفته است. این تراکتور را می توان در حال حاضر پر مصرف ترین تراکتور موجود در ایران دانست.
مشخصات موتوری
پرکینز انگلستان برند تولید کننده
4/248 مدل
4تعداد سیلندر
55.2 kW , 75 hpمیزان قدرت
248 ci [4.1 L]حجم موتور
2000 / دقیقهدور موتور
دیزلسوخت
آبسیستم خنک کننده
16:1نسبت تراکم

مشخصات موتوری تراکتور مسی فرگوسن 285:

تراکتور مسی فرگوسن 285 مجهز به پیشرانه 4 سیلندر طراحی و ساخت کمپانی پرکینز Perkins انگلستان به سفارش کمپانی مسی فرگوسن Massey Ferguson انگلیس می باشد.
پیشرانه 4 سیلندر پرکینز مدل 4.248 با تنفس طبیعی (بدون توربو شارژر) با قدرت تغریبی 75 اسب بخار در دور 2000 دور بر دقیقه و نسبت تراکم 1:16 می باشد. مطابق معمول تمام پیشرانه های داخلی سیستم خنک شونده توسط آب صورت می گیرد.
با نگاه دقیق تر به پیشرانه مشخص می شود که پیستون با قطر حدودی 101 میلیمیتر و کورس 127 میلیمتر با جایگیری 3 رینگ روی بدنه آن نصب شده است. در نمونه هایی از قطعات یدکی موحود در بازار یا تولیدی پیستون و رینگ 4 رینگ مورد استفاده قرار گرفته است که از لحاظ کارایی تفاوت محسوسی ندارد و توصیه میشود از پیستون رینگ 3 رینگ که اصالتا روی موتور به صورت فابریکی طراحی شده است استفاده کنید.
بعضا بعضی از مکانیک های محترم پیستون رینگ 4 رینگ را بیشتر مورد استفاده قرار می دهند که این موضوع دلیل علمی مشخصی ندارد!
پیشرانه تراکتور مسی فرگوسن 285 یکی از پرکاربرد ترین  پیشرانه های پرکینز در دنیا می بوده که البته امروزه با باز طراحی، این مدل تا حد زیادی دست خوش تغییر شده است. با این وجود همچنان در ایران از همان طراحی اولیه استفاده، تولید و روانه بازار می شود. 
مقطع بوش پیستون رینگ

قطعات و لوازم یدکی تراکتور مسی فرگوسن 285 موتور پرکینز 4/248:

لوازم یدکی تراکتور 285 شامل انواع قطعات موتوری، شاسی، بدنه و انواع قطعات و ملحقات قابل نصب برای استفاده های گوناگون می باشد. از این رو که کاربری تراکتور  فقط برای امور ی است که فشار مضاعفی بر موتور وارد می کند، بنابراین  قطعات بکار رفته در موتور باید از کیفیت بالایی برخوردار باشند تا بتوانند کارآیی مناسب و عمر مفید موتوری را هم بالاتر ببرد. در واقع سلامتی موتور مهمترین رکن در کارکرد وسیله شما می باشد.
در این میان قطعاتی مانند میل لنگ، بوش پیستون رینگ، یاتاقان، شاطون، بوش شاطون، واشر سر سیلندر، سوپاپ، گیت سوپاپ، لاستیک ساق سوپاپ و ... اهمیت ویژه ای می باشد.

مقطع بوش پیستون رینگ

خرید لوازم یدکی تراکتور مسی فرگوسن 285 موتور پرکینز 4/248:

ماشین تراکتور نماینده انحصاری کلبن اشمیت آلمان در ایران آماده عرضه انواع قطعات موتوری تراکتور مسی فرگوسن 285 و لوازم موتور پرکینز 4.248 می باشد.
چرا کلبن اشمیت؟! کلبن اشمیت آلمان تولید کننده قطعات اصلی یدکی پرکینز انگلستان می باشد. این بدان معناست که پرکینز در بخش تولید موتور در کارخانه و همچنین خدمات پس از فروش کارخانه ای خود از قطعات  کلبن اشمیت آلمان استفاده می کند.
فیسبوک لوگو
اینستاگرام لوگو
تلگرام لوگو
لینکداین لوگو