ماشین تراکتور

لوازم یدکی ماشین آلات کشاورزی

ماشین تراکتور لوگو
تراکتور مسی فرگوسن 475 و 485
مشخصات کلی
تراکتورسازی برند تولید کننده
400 سری مدل
485مدل
تراکتور مسی فرگوسن 485 بطور کل توسط شرکت Massey Ferguson تولید و عرضه نشده! بدین ترتیب تراکتوری با این مدل در دنیا وجود خارجی ندارد. این تراکتور با نصب توربو شارژر روی موتور تراکتور 475 که در صفحه مربوطه قابل بازدید می باشد عرضه و در واقع ساخته شرکت تراکتورسازی تبریز میباشد.
تراکتور مسی فرگوسن 475 را شرکت تراکتور سازی با پیشرانه 4 سیلندر با قطر پیستون 100 ساخته است. این تراکتور با قدرت موتور تغریبی یکسان با تراکتور 285 عرضه می شود. همچنین تراکتور 475 تراکتورسازی در دو نوع تک و جفت دیفرانسیل تولید و عرضه میشود.
مشخصات موتوری
پرکینز انگلستان برند تولید کننده
4.248 Turbo مدل
4تعداد سیلندر
61.1 kW , 82 hpمیزان قدرت
247 ci [4.06 L]حجم موتور
2000 / دقیقهدور موتور
دیزلسوخت
آبسیستم خنک کننده
16:1نسبت تراکم

مشخصات موتوری تراکتور مسی فرگوسن 485:

تراکتور ITM 485 مجهز به پیشرانه چهار 4 سیلندرخطی می باشد. طراحی اصلی موتور پرکینز سری 4.248  می باشد که طراحی آن به سال 1975 برمی گردد و با 75 اسب بخار  یکی از پرکاربرد ترین موتور های پرکینز در دنیا می بوده که البته امروزه با باز طراحی، این مدل تا حد زیادی دست خوش تغییر شده است. تراکتور سازی  با تغییراتی در قسمت سیلندر و سر سیلندر با کاهش قطر پیستون به 100 میلیمتر تلفیقی از پرکینز سری 1006 (البته با 4 سیلندر) و بلوک سیلندر 4.248 را ساخته است. با اضافه شدن توربو شارژر قدرت تولیدی را به 82 اسب بخار که در قیاس با تراکتور 475، 7 اسب بخار ارتقا یافته است. همچنین تراکتورسازی به صورت سلیقه ای در بعضی از موتور های تولیدی از پیستون رینگ با گژنپین 38 و بعضی با گژنپین 40 میلیمتر و البته شاطون های مربوطه استفاده کرده است. در مجموع دارندگان این تراکتور در زمان تعمیر موتور و خرید قطعات مربوطه دچار سردرگمی می شوند! البته قطعات هر دو نوع در بازار با تنوع زیادی قابل خرید و عرضه می باشد. بنظر میرسد که هدف تراکتورسازی تقویت پیستون رینگ برای نصب سیستم توربو شارژر روی این تراکتور یعنی مدل ITM 485 می باشد.
مقطع بوش پیستون رینگ

قطعات و لوازم یدکی تراکتور مسی فرگوسن 485:

لوازم یدکی تراکتور 485 شامل انواع قطعات موتوری، شاسی، بدنه و انواع قطعات و ملحقات قابل نصب برای استفاده های گوناگون می باشد. از این رو که کاربری تراکتور 485  برای اموری است که فشار مضاعفی بر موتور وارد می کند، بنابراین  قطعات بکار رفته در موتور باید از کیفیت بالایی برخوردار باشند تا بتوانند کارآیی مناسب و عمر مفید موتوری را هم بالاتر ببرد. در واقع سلامتی موتور مهمترین رکن در کارکرد وسیله شما می باشد.
در این میان قطعاتی مانند میل لنگ، بوش پیستون رینگ، یاتاقان، شاطون، بوش شاطون، واشر سر سیلندر، سوپاپ، گیت سوپاپ، لاستیک ساق سوپاپ و ... اهمیت ویژه ای می باشد.

مقطع بوش پیستون رینگ

خرید لوازم یدکی تراکتور مسی فرگوسن 485:

ماشین تراکتور نماینده انحصاری کلبن اشمیت آلمان در ایران آماده عرضه انواع قطعات موتوری تراکتور 485 می باشد.
چرا کلبن اشمیت؟! کلبن اشمیت آلمان تولید کننده قطعات اصلی یدکی پرکینز انگلستان می باشد. این بدان معناست که پرکینز در بخش تولید موتور در کارخانه و همچنین خدمات پس از فروش کارخانه ای خود از قطعات  کلبن اشمیت آلمان استفاده می کند.
فیسبوک لوگو
اینستاگرام لوگو
تلگرام لوگو
لینکداین لوگو